Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wong Ms. Emma Wong
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
Shenzhen Apex Artcrafts Co,.LTD

Shenzhen Apex Artcrafts Co,.LTD

apex@aapex.cn

86-0755-89964050-8014

Shenzhen Apex Artcrafts Co,.LTD

ABOUT US

Shenzhen Apex Artcrafts Co,.LTD

SHENZHEN APEX ARTCRAFTS CO., LTD. Краток како APEX, кој е производител на решетки за OEM & ODM, основан во 2005 година, специјализиран за обезбедување широк спектар на акрилни дисплеи, решенија за малопродажба и продажба на мало повеќе од 20 години. Нашите производи вклучуваат козметички дисплеј, дисплеј за е-цигари, дисплеј за потрошувачка електроника, POP дисплеј, акрилен трофеј / награда / организатор за шминка / фото рамка / блок за сублимација / календар / мебел / хотел и канцелариски материјали, итн. Тие се продадени низ цела свет, главно на пазарите во САД, Европа и Јапонија, продажбата во странство окупираше повеќе од 70% од вкупната продажба. АПЕКС се наоѓа во областа Шенжен Пингшан, зафаќа површина од 13000 квадратни метри со повеќе од 200 квалификувани работници и над 100 комплети машина. Способноста за производство вклучуваше акрилна изработка, метална изработка, изработка на дрво, формирање вак, обликување со инјектирање, УВ печатење, позлата, поплочување на CNC / рутер, ласерско сечење, полирање, свила-скрининг, топла печат, ласерско гравирање, можности за извоз ..... .. Нашите IQC, IPQC, FQC, OQC, R & D инженери, инженер за изглед, визуелен графички дизајнер, структурен инженер, технички нацрт, инженер за квалитет сите се фокусираат на индустријата за сопствени дисплеи 5+ години. Горди сме на нашата контрола на квалитет, инженерство, истражување и развој, ги правиме идеите реални и добро го контролираме квалитетот. Покрај тоа, имаме положено сертификати како сертификација ISO9001 / SGS / BV / TUV, секоја компанија за тестирање за сертификација од трети страни е добредојдена. Нашата цел е да обезбедиме високо квалитетни производи, првокласна услуга, принцип е да постигнеме взаемна корист и деловна победа. Топло добредојде на клиенти од целиот свет да го посетат АПЕКС.

ПРОИЗВОДИ

НОВИ ПРОДУКТИ

ПРОИЗВОДИ

Since its inception, we have continuously innovated and improved, operating with integrity, and our products are sold all over the world.

More Products

ПРОИЗВОДИ

ФИНАНСИРАНИ ПРОИЗВОДИ

КОНТАКТ

Тел: 86-0755-89964050-8014

Fax: 86-0755-89964051

Мобилен телефон: +8613534062969

Е-пошта: apex@aapex.cn

Адреса: 3 Building,Delux Industrial Park,Lanzhu East Road,Pingshan New District,518118, Shenzhen, Guangdong

Земја / регион: China

Веб-страница: https://www.apexdisplaycn.com

Изложбен салон Босго: http://mk.bossgoo.com/member_judy8086

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање